Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

bolge trafik denetleme sube mudurlugu

Giriş


MARDİN BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜBölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Mardin İl Merkezi Belediye mücavir alan sınırları içerisinde denetleme hizmeti verilmektedir.

        Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü hizmetleri 1 Şube Müdürü, 1 Başpolis Memuru ve 26 Polis Memuru,

        Kızıltepe Bölge Denetleme İstasyon Amirliği hizmetleri 1 İstasyon Amir Vekili ve 14 Polis Memuru,

        Nusaybin Bölge Denetleme İstasyon Amirliği hizmetleri 1 İstasyon Amir Vekili, 1 Başpolis Memuru 15 Polis Memuru tarafından devam ettirilmektedir.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü 30.06.1981 tarihinde Bakanlık Olur’u ile – B - tipi İl Emniyet Müdürlüğü  - C - Standardı olarak kurulmuştur.

Şube Müdürlüğümüz 26.11.2002 tarihli Valilik Oluru ile Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası B Blok 2. katına taşınarak burada hizmet vermiştir. Aynı Valilik Oluru ile Merkez Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ise İstasyon Mahallesinde bulunan Sanayi Polis Karakolu’nun Yenişehir Polis Karakolu ile birleşmesi üzerine boşalttığı hizmet binasına taşınmıştır.  Merkez, Kızıltepe ve Nusaybin Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirlikleri olmak üzere faaliyet göstermekte iken; İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 22.12.2004 tarih ve 3344/230391 sayılı emirleri doğrultusunda Merkez Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği kapatılmış, Trafik Düzenleme ve Denetleme Büro Amirliği olarak Şube Müdürlüğü bünyesine geçmiştir. 


Şube Büroları;

                  - İdari Hizmetler Büro Amirliği

                  - Eğitim Büro Amirliği

                  - İstatistik ve Planlama Büro Amirliği

                  - Trafik Denetleme ve Düzenleme Büro Amirliği

                  - Tır Büro Amirliği

                  - İkmal Bakım Onarım Büro Amirliği

             - Ceza İşlemleri Büro Amirliği olarak yeniden düzenlenmiştir 14.09.2002 tarihinde eskiden Sanayi Polis Karakolu olarak kullanılan binada faaliyetlerine devam etmekteyken, 05.07.2006 tarihinde Şube Müdürlüğü tüm büroları ile İstasyondaki hizmet binasında faaliyetlerini devam ettirmektedir.tablo.jpgBÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI


b1.jpg


POLİS – HALK İLİŞKİLERİ

 

Trafik Güvenliğinde Yeni Açılımlar Hedefler ve Çözüm Projeleri kapsamında 11.04.2012 tarihinde ilimiz Karademir Köyü’nde bulunan Karademir İlköğretim Okulu’nda öğrencilere trafikteki genel kavramlar, ulaşım araçları, karayollarını kullananların uyması gereken kurallar ve emniyet kemerinin önemi konularında eğitim verilmiştir.k1.jpgk2.jpgk3.jpg


31.05.2012 günü saat 08.00-10:30 ile 13:30-16:00 saatleri arasında ekiplerimiz tarafından; İlimiz Göllü Köyü, Ortaköy ve Sultanköy’de tarım arazisinde çalışmakta olan toplam 39 traktöre, karayolunda diğer araçlar tarafından (özellikle gece) görülmeyi sağlayan “Sarı Döner Lamba” ve “Reflektör” dağıtımı yapılmıştır.

 
4.jpg